Įsivaizduokime tokią situaciją: jūs bendraujate su nedidele grupe žmonių, galbūt būsimais partneriais. Reikalai einasi tiesiog puikiai – tiesą sakant, jūs jaučiate, kad šis pokalbis gali pavirsti kažkuo daug didesniu. Tuomet kažkas paprašo jūsų vizitinės kortelės.
Taigi jūs siekiate savo kišenės ir iš jos ištraukiate... didelį sulenktą odos gabalą su tuzinu įvairių lapelių, talonų ir kvitų, kyšančių pro piniginės kraštus. Taigi, įnirtingai naršant savo vadinamoje piniginėje, tarp visų „ypatingai svarbių“ daiktų, laikomų tam atvejui "jei kartais prireiktų", jums pagaliau pavyks rasti ir išsitraukti savo vizitinę kortelę. Na taip, ji šiek tiek sulankstyta ir visą kitą..., bet vis tiek vizitinė kortelė.
Ne pats geriausias pirmasis įspūdis, tiesa?
Taigi, jei kartais kartu su savimi, vis dar nešiojatės dešimtoje klasėje jums mamos dovanotą vyrišką piniginę, tikriausiai jau būtų laikas investuoti į brandesnės ir labiau tinkančios išvaizdos piniginę.
Kalbant bendrai, vyriška piniginė privalo būti:
a.) Funkcionali;
b.) Išvaizdi.
Abi šios savybės yra tiesiogiai susijusios su tuo ką savo piniginėje nešiojamės, todėl pasiraitokime rankoves ir imkimės piniginės valymo darbų.
Ploniname savo piniginę
Jei kartais iš tikrųjų nešiojate iki kraštų „svarbiais“ popieriais prikimštą piniginę, kuri atrodo jau tuoj tuoj susprogs ir išnešios visą turinį į orą, tuomet tūrėtumėte rimtai pasvarstyti kokius daiktus piniginėje palikti verta, o kokiems daiktams būtų galima surasti ir geresnę vietą. Tiesą sakant, perkrauta piniginė ne tik atrodo keistai kai jūs ją išsitraukiate viešumoje. Didžiulė piniginė galinėje kelnių kišenėje, sukelia daug nepatogumų bandant atsisėsti, o tokią piniginę nešiojant vidinėje palto kišenėje, nuo piniginės svorio tiesiog nukarą viena palto pusė. Na ir apskritai, visiškai nesvarbu į kokio drabužio kišenę jūs bandysite sukamšyti savo perkrautą piniginę, tokios pinginės nešiojimas, žymiai sutrumpins ir drabužio gyvenimą.
Taigi, jau sutarėme, kad vyriškoje piniginėje tūrėtų būti nešiojama tik tai kas būtina. Toliau reikėtų išsiaiškinti, o kokie gi daiktai turėtų būti nešiojami toje piniginėje? Štai keletas naudingų patarimų:
Daiktai kurie tūrėtų būti vyro piniginėje
Grynieji pinigai. Nors banko kortelės, elektroniniai pinigai ir kitų formų elektroniniai atsiskaitymai vis labiau populiarėja, popieriniams banknotams dar daugelis teikia pirmenybę. Kodėl? Atsiskaityti grynais yra greita, patogu, o pardavėjui atsiskaitymas grynaisiais, paprastai nekainuoja jokių papildomų aptarnavimo mokesčių.
Asmens dokumentai. Vairuotojo pažymėjimo ir asmens tapatybės kortelės tūrėtų pilnai pakakti. Na, priklausomai nuo darbo, galbūt dar reikia kartu su savimi nešiotis ir papildomą asmens dokumentą. Tuomet taip, kas būtina, tas būtina. Tačiau tikra neverta kasdieną piniginėje nešiotis paso, jei artimiausiu metu nesiruošiate išvykti į užsienį.
Plastikinės kortelės. Kortelių skyriai – tai vieta kurioje piniginė yra dažniausiai perkraunama. Jums tikrai nereikia nuolat nešiotis keleto bankų debetinių ir tiek pat kreditinių kortelių, o kur dar įvairios nuolaidų, kuro ar klubų kortelės. Savo piniginėje laikykite tik tai kas iš tikrųjų būtina nuolat: 1-2 banko korteles, parduotuvės, kurioje dažniausiai apsiperkate nuolaidų kortelę ir klubo, į kurį dažniausiai einate narystės kortelę.
Vizitinės kortelės. Jei su savimi pageidaujate visuomet nešiotis vizitines korteles, piniginėje turėkite tik keletą jų. Didesniam vizitinių kortelių kiekiui juk galite įsigyti vizitinių kortelių dėklą.
Artimų žmonių nuotraukos. Piniginėje visuomet tūrėtų atsirasti vietos artimiausių žmonių nuotraukoms.
Daiktai kuriuos reikėtų pašalinti iš vyro piniginės
Kvitai, talonai, sąskaitos ir šiaip užrašai. Pirmas darbas kurį turėtumėte padaryti grįžę namo, o jei kartais esate namuose, nedelsiant – tai pašalinti iš savo piniginės visus popierinius kvitus, talonus, sąskaitas ir kitus smulkius užrašus. Tiesą sakant dažnai net nepastebime, kaip greitai kvitas po kvito, popierėlis po popierėlio, tiesiog užkemša piniginę. Piniginėje nešiokite tik tai kas tikrai reikalinga.
Pasiūlymas
Jei savo piniginėje nesinešiosite „svarbių“ užrašų, kvitų, sąskaitų ir kitų popierėlių, tai nereiškia, kad šių dokumentų neturėsite šalia savęs. Juk visų dokumentų elektronines kopijas galite laikyti savo išmaniajame telefone. Verta paminėti, kad naudojantis tokiomis platformomis kaip Dropbox ar Google Disk, pasiekti savo elektroninius dokumentus galima naudojantis ir internetiniu ryšiu.
Funkcionalumas: ko jūs norite iš savo piniginės?
Renkamės tinkamą įrankį darbui
Ne visos vyriškos piniginės yra vienodos ir kiekviena piniginė turi savo paskirtį. Pavyzdžiui plona piniginė, kurią nešiojate kiekvieną dieną, nepajėgs sutalpinti visų popierių ir dokumentų kelionėje. Nailoninė, sportinio tipo piniginė, galbūt yra tinkama einant į sporto klubą, tačiau tokią piniginę išsitraukę per verslo pietus, tikriausiai atrodysite šiek tiek keistai.
Taigi, pateikiame trumpą populiariausių vyriškų piniginių stilių apžvalgą:
Tradicinės dviejų arba trijų dalių piniginės
Tai dažniausiai pasitaikantis piniginių tipas. Tradicinė dviejų ar trijų dalių piniginė yra patikimas darbinis arkliukas. Šio tipo piniginės puikiai tinka asmeniniams ar verslo susitikimams ir talpina visus būtinus daiktus. Kalbant trumpai tai: elegantiška, paprasta ir nesenstanti klasika. Parduotuvėje VyriskosPinigines.lt turime didelį šio tipo piniginių pasirinkimą. Apačioje pateikta itališka „Bellugio“ dviejų dalių klasikinė piniginė.
Sportinės piniginės
Sportinės piniginės dažniausiai gaminamos iš sintetinio pluošto. Šios piniginės paprastai būna ryškesnių spalvų, dažnai turi papildomus tvirtinimo dirželius ir yra nepralaidžios vandeniui. Tai puikus pasirinkimas aktyviam laisvalaikio praleidimui, tačiau ne pats geriausias variantas prie kostiumo.
Ypač plonos piniginės
Šiuo metu itin sparčiai populiarėja plonos piniginės. Šios piniginės gali būti pagamintos iš odos, ypač tvirto anglies pluošto ar kitos ilgaamžės medžiagos. Šio tipo piniginės yra labai minimalistinės ir jose gali tilpti tik keletas kortelių. Tačiau jos, kaip minėjome, yra itin plonos ir užima labai mažai vietos.
Kelioninės piniginės
Kelioninės piniginės paprastai yra šiek tiek didesnės, kad jose tilptų pasas ir kiti svarbūs dokumentai. Šio tipo piniginės kartais turi ir papildomus diržus, kad apsisaugoti nuo galimos vagystės ar pametimo. Tokios piniginės nėra labai praktiškos naudoti kiekvieną dieną, tačiau yra nepamainomos ilgesnėse kelionėse.
Žinoma kiekvieno vyro skonis yra skirtingas. Vieniems patinka tradicinio stiliaus piniginės, kiti ketina nusipirkti inovatyvią piniginę, pagamintą iš anglies pluošto, kuri negana to, dar yra prijungta prie mobilaus telefono. Taigi skoniai, stiliai, poreikiai yra įvairūs ir tikriausiai ne piniginės dizainas yra svarbiausia, tol kol piniginė yra funkcionali ir tarnauja pagal paskirtį. Kiekvienam darbui reikia pasirinkti teisingus įrankius, tuomet ir įrankiai mums padeda, o ne trukdo.